Forum Kuralları (Detaylı)

'Duyurular / Haberler / Kurallar' forumunda CondoR tarafından 9 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. CondoR

  CondoR Did we say the Kingdom of Warez. Site Yetkilisi

  FORUMHAN.ORG

  FORUM KURALLARI (DETAYLI)

  KULLANICI BU KURALLARA UYMAMASI HALİNDE
  BANLANACAKTIR!

  1-)
  - Üye ve Yetkililere - Reklam Yapanlar Süresiz Olarak Uzaklaştırılır (Profilde Olsun, Avatarda Olsun, İmzada Olsun veya Konu ya da Yorum Olarak Paylaşılmış Olsun Hiç Fark Etmez).

  2-) - Üye ve Yetkililere - Küfür vb. Paylaşımlarda Bulunanlar (İçeriğine ve Derecesine Göre) Uyarı Ya da Uzaklaştırma Alır. Kullanıcı; "Küfür, Cinsel İçerik vb." İçeren Nicklerle Foruma Kaydolamaz. Kaydolan Kullanıcı Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  3-) - Üye ve Yetkililere - "Trojan, Rat vb." Bulunan Zararlı İçerikli Dosyalar Paylaşanlar Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  4-) - Üye ve Yetkililere - Rep Kasmak Yasaktır. Rep Kasan Kullanıcının Tüm Repleri Silinir ve 1 Gün Uzaklaştırılır. - Repleşme Konuları Yasaktır ve Rep Kasımına Girer. - Kutlama İçin Açılmış Olan Konularda Bedava Rep Vermek Serbesttir. Ancak Rep Verdiğiniz Kişi Yan Hesabınızsa Bu Rep Kasımına Girer ve Yasaktır.

  5-) - Yetkililere - Kendi Aleyhinize Olan Bir Şikayet Konusunu Silmeniz, Sizin Yaptığınız Bir Şeyi İfşa Edebilecek Birini Tehdit Etmeniz, Uzaklaştırmanız yada Uyarı Vermeniz, Mod yada Admin Panelinden Bilgileri Değiştirip Yalan Kanıt Sağlamanız Yasaktır. Zaten Yaptıklarınız Sistemde Kayıtlı Olacağından Yapmamanız Önerilir.

  6-) - Üye ve Yetkililere - Konulara Atılan Gereksiz Yorumlar Silinir ve O Kullanıcıya Uyarı Verilir.

  7-) - Üye ve Yetkililere - Küçük Düşürücü, Alay Edici Sözler yada Davranışlar Yasaktır. Bunu Yapan Kasti Olarak Yapmış ve Karşısındakinin Rahatsız Olduğunu Bile Bile Devam Ettirmişse 2 Gün Uzaklaştırılır.

  8-) - Üye ve Yetkililere - Tehdit, Taciz Edici Sözler yada Davranışlar Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı 2 Gün Uzaklaştırılır.

  9-) - Yetkililere - Gereksiz Yere Uyarı Vermek Yasaktır. Veren Yetkili İlk Önce Uyarı Alır. Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  10-) - Üye ve Yetkililere - Emek Hırsızlığı Yasaktır. Konuyu Paylaşan Kullanıcı, Konuya Alıntı Demezse Konu Kilitlenir. Bunu 3-4 Kez Yaparsa Uyarı Alır. Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır. Konu Sahibi, Kendi Konusunun Alıntısını İstemezse O Zaman Da Konu Kilitlenir ama Bu Durum, Alıntı Yapan Kullanıcı İçin Suç Teşkil Etmez Çünkü Kullanıcı Alıntı Yaptığını Belirtmiştir. [Alıntıyı Başka Yerlerden Yapabilirsiniz. Bu Forumda Paylaşılan ve Güncel Pozisyonda Olan Bir Konuyu Alıntı Yapmak Yasaktır. Bu Kurala Uymayıp, Bile Bile Alıntı Yapan Kullanıcı Uyarılmadan 1 Gün Uzaklaştırılır.]

  11-) - Üye ve Yetkililere - Para Kazandıran, Link Kısaltan Siteler Yasaktır. Bunları Yapan Kullanıcı İlk Önce Uyarılır Devam Ederse Forumdan 1 Gün Uzaklaştırılır.

  12-) - Üye ve Yetkililere - Forum Üyeliklerinin Satışı Yasaktır. Böyle Bir Satış Yapan Kullanıcı İlk Önce 1 Gün, Devam Ederse Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  13-) - Üye ve Yetkililere - Saygısızlık Yapmak Kesinlikle Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı İlk Önce Uyarılır Devam Ederse 2 Gün Uzaklaştırılır.

  14-) - Üye ve Yetkililere - Forumda Dolandırıcılık Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  15-) - Üye ve Yetkililere - Forum Kurucusu veya Admininden İzinsiz Herhangi Bir Programın, Dosyanın vb. Satışı Yasaktır (Karşılığı İster Rep Olsun, İster Para Olsun vb. Farketmez). Satış Yapan Kullanıcının Elinde Kurucunun veya Adminin İznine Dair Kanıt Yoksa Konu Kilitlenir. Kanıtsız Bir Biçimde Israrla Satış Yapmak İsteyen Kullanıcı İlk Önce Uyarı Alır. Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  16-) - Yetkililere - Kullanıcılara Uzaklaştırma Cezası Verirken Sebep Belirtmemeniz Yasaktır. Çünkü Uzaklaştırılan Kullanıcı Gelip "Ben Neden Uzaklaştırma Cezası Aldım?" Diye Sorarsa Verecek Cevabımızın Olması Lazım. Kurala Uymayan Kullanıcılar İlk Önce Uyarılır Devam Ederse Forumdan 1 Gün Uzaklaştırılır.

  17-) - Üye ve Yetkililere - Foruma Hack Saldırılarında Bulunan (Botnet vb.) Programları Kullanan Kullanıcıların Forum Hesabı Tespit Edilirse Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  18-) - Yetkililere - Yetkili Banlamak Yasaktır.Sebebi Ciddiye Sadece Kurucular Banlayabilir.

  19-) - Yetkililere - Yetkililerin, Forum Kuralları Çerçevesinde Olmayan Bir Kural Belirleyip Yürürlüğe Sokması Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı İlk Önce Uyarı Alır, Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  20-) - Üye ve Yetkililere - Paylaşılan Programlarda Virüs Total; Paylaşılan Hilelerde ise Video, Ekran Görüntüsü (Ss) ve Virüs Total Olması Zorunludur. Bunların Konularda Eksik Tutulması Yasaktır. Eksik Tutan Kullanıcı İlk Önce Konusu Kilitlenir, Yeni Açmış Olduğu Konuda Devam Ederse %30 (3 gün) Uyarı Alır.

  21-) - Üye ve Yetkililere - Forum Dışında Olan Bir Olayı Forum İçine Yansıtmak Yasaktır. Bunu Yapan Yetkili - Üye İlk Önce Uyarı Alır. Devam Ederse 2 Gün Uzaklaştırılır.

  22-) - Üyelere - Bir Kural İhlal Ettiğinizde Yetkililer Gereken İşlemi Yapar. Eğer Siz Bu Kuralları İhlal Etmediğinizi Düşünüyorsanız Bir Başka Yetkili veya Yetkililerle İrtibata Geçip Cezanızın Hafifletilmesi veya Kaldırılması Konusunda Talepte Bulunabilirsiniz. Ancak Size Gereken İşlemi Yapan Yetkiliye "Sen Görevini Yapamıyorsun ! Bir Şey Bildiğin Yok ! vb." Tarzda Özel Mesajlar Göndermeniz veya Konu - Yorumlar Atmanız Yasaktır. Bu Konu - Yorumların İçeriğinde Küfür Yoksa Kullanıcı Uyarı Almadan 4 Gün, Küfür Varsa Kullanıcı Uyarı Almadan 1 Hafta Uzaklaştırılır.

  23-) - Üye ve Yetkililere - Kullanıcıların Kasten Yanlış Bölümlere Konu Açması Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı İlk Önce Uyarı Alır. Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır. - Yetkili - Üye, Konu Açma İzninin Bulunmadığı Bölümleri İlgilendiren Konuları Bir Başka Bir Bölüme Açabilir ve Üst Yetkililerden Bu Konuları Taşımaları Talebinde Bulunabilirler Çünkü Bu Durum Yetkili - Üye Kullanıcının Elinde Değildir. Yani Bu Durum Kasten Başka Bölümlere Konu Açmaya Girmez.

  24-) - Yetkililere - Yetkililerin Hesaplarını Bir Ortakla Kullanması Yasaktır Çünkü O Ortak Kullanıcının Panelde Yazılanları, Mod veya Admin Kp Den Yapılanları Görmesi Foruma Büyük Zarar Verir. Bunu Yapan Kullanıcı Uyarı Almadan 4 Gün Uzaklaştırılır. Eğer Hala Hesabını Ortağıyla Kullanıyorsa Bu Yetkili Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  25-) - Üye ve Yetkililere - Para İle Alınan Hilelerin Takası Yasaktır. Bu Tarz Konu Açan Kullanıcılar İlk Önce Uyarılır Devam Ediyorsa 1 Gün Uzaklaştırılır.

  26-) - Üye ve Yetkililere - Kullanıcılara İftira Atmak, Yönetime Yalan Bilgi Sunmak Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı Uyarı Almadan 3 Gün Uzaklaştırılır. Devam Ederse Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  27-) - Üye ve Yetkililere - Çekiliş Yapan Kişi Çekilişin Açıklanacağı Gün Çekilişi açıklamazsa Forumdan 1 Gün Uzaklaştırılır. [Önemli Bir Sebebi Olanlar Bir Yetkiliye Bildirebilir]

  28-) - Üye ve Yetkililere - Herhangi Bir Dini Kötüleyici Laflar İçeren Metinler, Yalan Bilgiler, Asılsız Video ve Resimlerin vb. Paylaşımı Yasaktır. Böyle Konular Açan Kullanıcı Uyarı Almadan İlk Önce Uyarı Alır, Devam Ederse 3 Gün Uzaklaştırılır. Ayrıca Bir Kişiye Gerçek Olmamasına Rağmen Dinsiz Demek veya Ona Başka Bir Dinden Geldiğini Söylemekte Yasaktır.

  29-) - Üye ve Yetkililere - Forum İçinde "Irk, Renk, Cinsiyet, Dil, Din vb." Ayrımı Yasaktır. Bunu Yapan Kullanıcı İlk Önce Uyarı Alır. Devam Ederse 2 Gün Uzaklaştırılır.

  30-) - Üye ve Yetkililere - Açılan Konunun Başlığıyla Konu İçeriğinin Alakasız Olması Yasaktır. Kullanıcı, Konunun İçeriğine Uygun Başlık Kullanmıyorsa İlk Önce Uyarı Alır, Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  31-) - Üye ve Yetkililere - Bir Konuyu Sadece Bir Kez Paylaşabilirsiniz. Aynı Konuyu Bir Çok Kez Paylaşmak Yasaktır. Bir Konuyu Bir Çok Kez Paylaşan Kullanıcı İlk Önce Uyarı Alır Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  32-) - Yetkililere - Sizden Üst Bir Yöneticinin Verdiği Uyarıyı İptal Etmeniz Kesinlikle Yasaktır.

  33-) - Yetkililere - Pro Üye Rankı Üstü Olan Kullanıcıları Banladıktan Sonra Kesinlikle "Banned Bilgi" Katagorisine Onun Konusu Açılacaktır.

  34-) - Üyelere - Satış Konularını Kötülemek Yasaktır. Bunu Gören Yetkili İlk Önce Uyarır ve Bunu Yapan Üye Aynısını Tekrarlar İse Kullanıcı Forumdan Süresiz Uzaklaştırılır.

  35) - Üye ve Yetkililere - Referans Linkli Paylaşımlar Yapmak Yasaktır. Referans Linkli Paylaşım Yapan Kişi İlk Önce Uyarılır Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  36-) - Üye ve Yetkililere - Sürekli Her Konuya Aynı Yorum Atmak Yasaktır, Aynı Yorum Atan Kullanıcılar İlk Önce Uyarılır Devam Ederse 1 Gün Uzaklaştırılır.

  37-) - Yetkililere - "Genel Moderatör Notları" Düzenlemek Yasaktır, Düzenleyen Kişi İlk Önce Uyarılır Devam Ettiği Taktirde 1 Gün Uzaklaştırılır.

  38-) - Yetkililere - Panel Fotoğrafını Üyelere Açık Olan Bir Katagoride Paylaşmak Yasaktır.

  39-) - Yetkililere - Üst yetkilinin kilitlediği konuyu alt yetkili açamaz açması durumunda ilk olarak uyarılır ardından forumdan uzaklaştırılır.

  40-) - Üye ve Yetkililere - Wolftü Hilesi Paylaşırken Rar Şifresini Kesinlikle "forumhan.org" Koymalısınız, Virüs Total 'i Taratırken .Exe Olarak Taratmak Zorundasınız, Rar Şifresi Koyup Rar Tarattığınızda O Hile Temiz Gözükmektedir O Yüzden .Exe Olarak Taratmak Zorundasınız. Bu Kurala Uymayanlar İlk Önce Uyarılı ve Konusu Kilitlenir. Devam Ettiği Taktirde Forumdan 1 Gün Uzaklaştırılır.

  41-) - Üye ve Yetkililere - Aynı kaynaktan konu kasmak yasaklanmıştır. (Aynı kaynaktan konu kasığınız zaman öbürüyle kastığınız konular denk gelebilir o yüzden yasaklanmıştır)

  42-) - Üye ve Yetkililere - Gereksiz Hide Eklentisi Kullanmak Yasaktır. Kullanan Kullanıcı İlk Önce Uyarılır Devam Eder İse Forumdan 1 Gün Uzaklaştırılır. Yapılanlar İster Şaka Niyetinde İster Ciddi Olsun Bu Kuralları İhlal Ederse; Kullanıcıya, İhlal Ettiği Kuralın Getirdiği Cezai İşlem Uygulanır. - Yan Hesapta Yapılmış Olan Bir Kural İhlaline Uygulanan Yaptırım Ana Hesaba Da Aynı Şekilde Yansır.
  43-) VirüsTotal Sınırımız 11/57'dir sınırı geçen hile konuları kapatılacaktır.

  - Yapılan Kural İhlaline Karşı Verilecek Uyarı Değerleri;

  1) Küfür vb. Yorum Yada Konu Açan Kullanıcılara, Küfür Argo Tarzındaysa ve Kullanıcı Bu Sözleri Çok Kullanıyorsa (Lan, ***** vb.) 1 Haftalık %30 Uyarı, Ağır İçerikliyse 1 Haftalık %60 Uyarı; Cinsel İçerikliyse 1 Haftalık %70 Uyarı Verilir. - Küfür Ailevi Değerlere Yönelikse Kullanıcıya 1 Haftalık Uzaklaştırma Cezası Verilmelidir. - Küfür "Edilen Küfürün Derecesi Her Ne Olursa Olsun" Forum Geneline Edilmişse Kullanıcı Süresiz Olarak Uzaklaştırılır. - Küfür "Edilen Küfürün Derecesi Her Ne Olursa Olsun" Forum Üst Yöneticilerine Edilmişse "Kurucu-Admin" Kullanıcı Süresiz Olarak Uzaklaştırılır.

  2-) Forum Özelliklerini Yanlış Yere Kullanan Kullanıcılara 1 Haftalık %20 Uyarı Verilmelidir.

  3-) Başka Üyeleri yada Kendinizden Düşük Yetkide Birini Küçük Düşüren Kullanıcılara 1 Haftalık %50 Uyarı Verilmelidir.

  4-) Konuyla Alakalı Olmayan Mesajlar Atan Kullanıcılara 1 Haftalık %50 Uyarı Verilmelidir.

  5-) Gereksiz Yere Uyarı Veren Yetkililere 1 Haftalık %40 Uyarı Verilmelidir.

  6-) Emek Hırsızlığı Yapan Kullanıcılara 1 Haftalık %30 Uyarı Verilmelidir.

  7-) Forum Kurucusu veya Admininden İzin Almaksızın; Konu ve Yorumlarına Gerekli İşlem Yapılsa Dahi, Kanıtsız Bir Biçimde Israrla Satış Yapmak İsteyen Kullanıcılara 1 Haftalık %50 Uyarı Verilmelidir.

  8-) Kullanıcılara Uzaklaştırma Cezası Verirken Sebep Belirtmeyen Yetkiliye 1 Haftalık %30 Uyarı Verilmelidir.

  9-) Konu Hortlatan Kullanıcılara 1 Haftalık %30 Uyarı Verilmelidir.

  10-) Forum Kuralları Çerçevesinde Olmayan Bir Kural Belirleyip Yürürlüğe Sokan Yetkililere 1 Haftalık %50 Uyarı Verilmelidir.

  11-) Paylaşılan Programlarda Virüs Total; Paylaşılan Hilelerde ise Video, Ekran Görüntüsü (Ss) ve Virüs Totali Eksik Tutan Kullanıcılara 1 Haftalık %50 Uyarı Verilmelidir.

  12-) Forum Dışında Olan Bir Olayı Forum İçine Yansıtan Kullanıcılara 1 Haftalık %40 Uyarı Verilmelidir.

  13-) Kasten Yanlış Bölümlere Konu Açan Kullanıcılara 1 Haftalık %30 Uyarı Verilmelidir.

  14-) Açılan Konunun Başlığıyla Konu İçeriğini Alakasız Tutan Kullanıcılara 1 Haftalık %20 Uyarı Verilmelidir. - Yetkili - Üye Aynı Tarz Hataları Bütün Uyarılara ve Uzaklaştırmalara Rağmen Yapıyorsa Kalıcı Süreli Uyarı Verilebilir ve Kalıcı Süreli Uyarı, Bir Yanlış Anlaşılma Olmadığı Sürece Kaldırılmaz. Uyarısı %100 Olan Kişiler Uzaklaştırılamaz.

  "Konu Açarken Yapmamız Gerekenler"

  1-) Konularda İçerik Düzeni, Konu Bütünlüğü, Anlaşılırlık ve Dilimizin Doğru Kullanımına Özen Gösterilmelidir.

  2-) Şikayetler Konu Yoluyla Değil, Bildir Butonuyla Yetkililere İletilmelidir. "Yeni Paylaşılmış Olan Hile Konularına" Koyulan İndirme Linki ve Kanıtların Tarihleri Eski Olmamalıdır (1 Hafta ve Sonrası Eskidir). Eğer Video veya Link Eskiyse Konu Kilitlenir ve Çöpe Taşınır. Wolftü ile İlgili Hile Konularında Bulunan Dosyaları "forumhan.org" Rar Şifreli Bir Şekilde Paylaşmak Zorundasınız. Bu Kurala Uymayan Kullanıcıların Hile Konusu Kilitlenecektir.

  "Yorum Atarken Yapmamız Gerekenler"

  1-) Şikayetler Yorum Yoluyla Değil, Bildir Butonuyla Yetkililere İletilmelidir.

  2-) Reklam Yapan, Virüslü Dosya Paylaşan vb. Kullanıcıların Yorumlarını Alıntı Yaparak Yeni Bir Yorum Göndermeyin Çünkü O Kullanıcıların Yorumlarına Gerekli İşlemi Yapsak Dahi Sizin Alıntı Yaptığınız Yorum Kalıyor ve Bu Da Foruma Zarar Veriyor. Reklam Yapan, Virüslü Dosya Paylaşan vb. Kullanıcıları Bildirin ama O Kullanıcıların Yorumunu Alıntı Yaparak Yeni Yorum Göndermeyin.{Ad Fly, Link.tl vb.} Referans Veren Spam Sitelerin Yasak Olduğu ve Neden Yasaklandığıyla Devam Edelim; Hepimiz Biliyoruz Ki Trojan Olsun, Keylogger Olsun Bu Tarz Zararlı Yazılımlar Bilgisayara Zarar Veriyor, Hesap Çalabiliyorlar vb. Biz Yönetim Olarak Elbette Trojanlı Paylaşımda Bulunanları Yasaklıyor ve Yorumlarını Siliyoruz. Ancak Bazı Arkadaşlar { Bu Duruma Yetkililerde Dahil } Herhangi Bir Konu Açıyorlar ama Paylaştığı Linkleri Ad Fly Tarzında Siteler Üzerinden Para Kazanmak Amacıyla Paylaşıyorlar. Arkadaşlar Öncelikle Size Şunu Söyleyeyim Bu Tarz Siteler Tamamen Kandırmaca. "1 Tıklamada 2 £uro Kazandırmalar vb." 2 £uro Zaten 4 Buçuk Lira 10 Kez Tıklasalar 45 Lira Kazanıyoruz Bu Da Olanaksız. Bu Oyunlara Gelmeyin ve Bu Sitelerin Başka Zararları Da Var. Bunlara Tıkladığımızda Bazen Gereksiz Dosyalar İndiriyor (Trojan - Keylogger İçerikli Zararlı Dosyalar vb.) ve Bazı Arkadaşlar Bunu Konuyla Alakalı Bir Dosya İniyor Olarak Algılayabilir ki Bunu Böyle Algılamak Gayet Normal. Bu Sitelerin Spamdan Farkı Yok. Para Kazanmak İstiyorsanız Facebookta, Twitterde Bunları Paylaşabilirsiniz Ama Bu Forumda Bu Tarz Şeylerin Paylaşımı Yasak Olmakla Birlikte Reklama Giriyor.

  - Üyeler ve Yetkililerin Uyması Gereken Kurallar Bunlardır -

  Forumda Güvenliğiniz İçin;

  1-) Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayınız.

  2-) E Posta Şifrenizle Forum Hesabınızın Şifresi Aynı Olmamalı. Bilgisayarına Virüs Bulaşan Yetkili, Bilgisayarını Temizleyene Kadar Uzaklaştırılır. Çünkü Hem Forum Hesabının Güvenliği, Hem De Forum Panelinin, Yetkili İşlemlerinin vb. Güvenliği İçin Bu Gerekmektedir.

  Yetkili Olmak İsteyen Kullanıcılara;

  1-) Foruma Yararlı İşler Yapmalısınız. Hiç Bir Şey Yapmadan Yetki Kazanamazsınız.

  2-) Yetki Sıralamasına Göre Yetki Alırsınız. Örneğin Paylaşım Moderatörken Moderatöre Atanamazsınız. Yetki Sıralaması; Deneme Moderatör - Moderatör - Süper Moderatör - Co Admin -Admin.
  3-) Yetki Kazanmanın Yaşla Bir İlişkisi Yoktur. Önemli Olan Kişiliğinizdir. -

  Yetkili Arkadaşlara Tavsiyeler;

  1-) Gereksiz Yerde Uyarı Cezası Vermeyin.

  2-) Forum İçinde "Bir Üst Yetkili Tarafından" Herhangi Bir İşlem Yapıldıysa Siz O Yapılan İşlemi Değiştirmeyin. Örneğin; Herhangi Bir Konu Kilitlenmişse O Konuya Başka Yorum Yazmayın yada Kullanıcıya Verilen Uyarı veya Ceza İşleminin Süresiyle, Değeriyle Oynamayın (Acil ve Gerekli Değilse). Eğer Yapılan İşlemin Duyurulardaki Maddelere Ters Düştüğünü Görüyorsanız Bildirin ama Siz Bir İşlem Yapmayın.

  3-) Gereksiz Konular Paylaşmak Yerine Renkli, Bol Resimli, Videolu ve Forumun İhtiyacı Olan Güzel Konular Paylaşın. Sürekli Etkinlikler, Turnuvalar Yapın ve Üyelerin Yaptığı Bütün Etkinliklere Katılmaya Çalışarak Forumda Aktif Olun.

  # İYİ FORUMLAR #
   
 2. mertcan0233

  mertcan0233 ForumHan.ORG - Üye Forum Üyesi

  güzel kolay gelsin
   
 3. ittskemalyzzle

  ittskemalyzzle ForumHan.ORG - Üye Forum Üyesi

  Teşşekürler Okundu Konu Sabitlenmeli Aksi Taktirde Her Kez Yorum Yaparak Güncelleyebilir :)
   
 4. Rocky

  Rocky ForumHan.ORG - Üye Forum Üyesi

  Bizim forum kurallarını çalma len mq
   
 5. CondoR

  CondoR Did we say the Kingdom of Warez. Site Yetkilisi

  Güncel++
   

Bu Sayfayı Paylaş